Więcej opcji Mniej opcji

Najlepsze konta firmowe

Jak wybrać najlepsze konto firmowe?

Wybor konta firmowego wcale nie jest prosty. Dla pewnych rodzajów działalności gospodarczej niektóre rachunki mogą być idealne, a dla innych - wręcz przeciwnie. Chodzi bowiem o koszty: pewni przedsiębiorcy nie używają wcale gotówki w firmie i zależy im na dużej ilości darmowych przelewów. Inni wręcz przeciwnie - zamiast przelewów bardziej będą sobie cenić darmową wypłatę z konta firmowego w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie.

Z tego też powodu stworzenie jednego, uniwersalnego rankingu nie jest możliwe. Na szczęście dzięki naszej porównywarce sam możesz znaleźć najtańszy rachunek dla potrzeb swojej firmy. Wystarczy, że powiesz jakie będą twoje średnie wpływy oraz wydatki, a resztą zajmiemy się my. W końcu w biznesie istotne jest to, aby nie tracić zbyt wiele wolnego czasu. Oraz pieniędzy!

Jaki typ działalności muszę prowadzić?

Konta firmowe stworzone są zarówno dla mikroprzedsiębiorców, jak i dużych spółek. Dla banku nie ma większego znaczenia czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę jawną, cywilną, z ograniczoną odpowiedzialnością, a nawet stowarzyszenie, spółdzielnię czy fundację.